Збирання попередника

 

Збирання попередника

Передпосівний період

 

Передпосівний період

Сівба

0

Сівба

Сходи-бутонізація

9-59

Сходи-бутонізація

Сходи-бутонізація

9-59

Сходи-бутонізація

Цвітіння-бобоутворення

60-79

Цвітіння-бобоутворення

Цвітіння-бобоутворення

60-79

Цвітіння-бобоутворення

Моніторинг стану посівів і вологості насіння

80-87

Моніторинг стану посівів і вологості насіння

Моніторинг якості збирання

87-90

Моніторинг якості збирання

агрономічні сервіси
агрономічні сервіси
Максим XL 035 FS, т. к. с.

1.0 л/т

агрономічні сервіси
Грантокс РК

0,5 л/га +

Еспада 35% к.с.

0,075-0,1 л/га

Раундап Пауер РГ

1.5 кг/га АБО

VITAMIN O7

0,5 кг/т

Бента 48% р.к.

2,0 л/га

Йелд ОН

1,5 л/га

Еспада 35% к.с.

0,075-0,1 л/га

Десикаш 15% р.к.

2,0-3,0 л/га

агрономічні сервіси
Вепо 10% к.е.

0,1-0,15 л/га

FoliQ Аміновігор

1,0 л/га

агрономічні сервіси
Десикаш 15% р.к.

2,0-3,0 л/га

ph-Control

0,06-0,1 л/га +

Плантафол 20+20+20

2,0 кг/га

FoliQ Борон

1,0 л/га

ph-Control

0,06-0,1 л/га +

Non Stop

0,002 л/га

агрономічні сервіси
агрономічні сервіси
Non Stop

0,002 л/га

агрономічні сервіси
агрономічні сервіси

Гербіциди

Інсектициди

Протруйники

Антистресанти

Десиканти

Стимулятори

Добрива для листкового підживлення

Добриво про- пребіотик

Кондиціонер води

Антиспінювач

Технологія вирощування гороху

Сівозміна. У цьому регіоні горох розміщується в основному після озимої пшениці та кукурудзи, які є хорошими попередниками. Непридатними попередниками для гороху є соняшник, багаторічні бобові і злакові трави. Також горох не можна вирощувати у монокультурі.

Обробіток ґрунту. Підготовка ґрунту для зимуючого гороху. Зимуючий горох в регіоні висівають після озимої пшениці, після збирання якої потрібно провести лущення на 10-12 см дисковою бороною, оранку на глибину 22-25 см. За необхідності перед посівом проводять культивацію, а в разі недостатньої вологості посівного шару після посіву проводять коткування кільчасто-шпоровими або кільчасто-зубчастими котками.
Після збирання стерньового попередника – провести лущення на 10-12 см дисковою бороною. Якщо на полі присутня підплужна підошва, потрібно провести рихлення агрегатами на глибину 40 см із послідуючим дискуванням на 15-18 см, при відсутності плужної підошви – оранку на глибину 25-27 см. Після кукурудзи на зерно можна підготувати ґрунт, провівши мульчування чи дискування на 8-10 см та оранку на 25-27 см. Із осені оранку потрібно обов’язково вирівняти культиватором. Весною при настанні фізичної стиглості ґрунту краще провести якісне закриття вологи.

Підбір гібрида. Передпосівний обробіток насіння (протруєння, покриття полімерами, добривами і т.д.). Сівба. З метою попередження ураження рослин грибковими захворюваннями за два-три тижні до сівби насіння обробляють фунгіцидом Максим ХЛ 1,0 л/т із додаванням стимулятора росту Leanum 2 л/т. Через 10-15 діб після протруєння доцільно провести нітрагінізацію насіння препаратом Ризоторфін або Ризогумін (0,6-1,2 кг/т). Обробляти насіння гороху бактеріальними добривами бажано в день сівби, оберігаючи його від прямих сонячних променів.
Посів зимуючого гороху співпадає з строками посіву озимої пшениці. В регіоні  оптимальний період для посіву гороху – від 15.09 до 20.10.
Горох ярий – холодостійка, відносно маловимоглива до тепла культура. Насіння починає проростати при температурі 1-2°С. Проте біологічний мінімум для одержання дружніх сходів гороху становить 4-5°С. Горох ярий висівають у перші дні після настання фізичної стиглості ґрунту та проводять якомога у стислий календарний термін. 
Висівають горох звичайним рядковим способом із міжряддями 15 см. Насіння гороху висівають на глибину 4—6 см, на легких ґрунтах і за нестачі вологи у верхньому шарі — 6—8 см, на важких запливаючих ґрунтах – 4-5 см. Щоб мати дружні сходи і забезпечити механізацію робіт під час збирання врожаю, посіви гороху коткують кільчастими або рубчастими котками. Гладенькі котки використовують в агрегаті з легкими боронами. Норма посіву складає 1,1—1,5 млн схожих зерен гороху на один гектар. При посіві внести NPK в рядки (за умови наявності обладнання) з нормою 60-70 кг/га. Для посіву в компанії Agrii в наявності є горох Слован (Селген) ранньостиглий (74-80 днів) та Есо  (Селген) середньостиглий  (80-85 днів).

Технологія живлення. При розрахунку внесення добрив потрібно орієнтуватися на результати  аналізу  ґрунту або провести такий аналіз, якщо його не проводили протягом останніх 2-3 років. Аналіз ґрунту з використанням RHIZA Lab допоможе визначити ділянки неоднорідності на полі, а спеціалісти лабораторії нададуть рекомендації щодо системи живлення рослин.
Для формування 1 ц зерна і відповідної кількості соломи, гороху необхідно: 3,5-5,5 кг азоту, 1,2-1,7 кг фосфору, 2,5-3,5 кг калію. Проте внесення азотних, фосфорних і калійних добрив часто не забезпечує очікуваного результату без застосування мікродобрив. За ступенем накопичення в зерні й соломі гороху, мікроелементи розташовуються в такому порядку: молібден, бор, цинк, мідь.
Для зимуючого гороху можна використовувати наступну ткхнологію живлення:
-    Після відновлення вегетації (перше внесення)  – Леанум 1,5 л/га + Фолік Аміновігор 1,0 л/га;
-    ВВСН 51-53 – ЙелдОН 1 л/га + Фолік Борон 1,0 л/га;
-    ВВСН 13-14 – Фолік Макро 2 л/га + Фолік Аміновігор 1,0 л/га;
-    ВВСН 51-53 – ЙелдОН 1 л/га + Фолік Борон 1,0 л/га.

Схема захисту. Використання погодного модуля RHIZA Digital. Завдяки використанню погодного модуля RHIZA Digital можна проводити планування агротехнічних операцій по догляду за посівами, враховуючи прогноз погоди та фактичні показники вологості повітря, температурного режиму, швидкості вітру та ін.  Після посіву внести ґрунтові гербіциди в комбінації: Промет 3л/га + Стрім 1,6 л/га. На початку розвитку бур’янів внести контактний, післясходовий гербіцид для контролю бур’янів – Базагран М 3 л/га у фазі 5-6 листочків. За присутності падалиці озимої пшениці  внести  грамініцид Шогун 0,8-1,0 л/га, Панарекс 4% к.е. 1,5-2 л/га. При появі бульбочкового довгоносика потрібно внести інсектицид Версар 0,5-1,0 л/га. У фазі бутонізації проти горохової зернівки (брухус), горохової попелиці, плодожерки посіви обприскують, використовуючи Еспада 0,1 л/га. Горох уражується багатьма хворобами, серед яких найбільш поширені та шкодочинні: аскохітоз, борошниста роса, іржа тощо. Вони порушують обмін речовин, знижують продуктивність рослин, погіршують насіннєву і кормову якість зерна. У фазі бутонізації потрібно внести фунгіцид Тебаз Про 0,5-1,0  л/га.

Рекомендація щодо часу збирання. Основний спосіб збирання гороху – пряме комбайнування (однофазне) при вологості зерна 15-17%. В разі потреби (забур’яненість, висока вологість рослин та ін.) за тиждень до збирання проводять десикацію посівів гороху, використовуючи Раундап Пауер 1,5 кг/га або Десикаш 2,0-3,0 л/га.