Contour: ефективний інструмент для господарства. Практичне застосування у СТОВ "Воля"

Contour: ефективний інструмент для господарства. Практичне застосування у СТОВ "Воля"

Поділитись:

Восени 2020 року господарство СТОВ «Воля» (Золотоніській р-н,  Черкаської області) звернулось із проханням провести аналіз ґрунту, розробити систему живлення та карту-завдання для внесення основних добрив під вирощування картоплі на полі площею 112 га.  Для виконання цього завдання відділом Rhiza Lab поле було розділене на ділянки по 5 га для відбору зразків ґрунту та аналізу їх в лабораторії.  Дані аналізів ґрунту були занесені в цифрову платформу Contour із відображенням рівня забезпеченості кожної ділянки макроелементами (Рис.1).

Рис. 1. Індексна забезпеченість поля макроелементами, відображена в цифровій платформі Contour

Відповідно до забезпеченості ґрунту макроелементами, під планову врожайність 50 т/га, в платформі Contour сформовано потребу в добривах у діючій речовині під кожну ділянку 5 га та розроблено систему живлення за видами добрив (Рис.2).

Рис. 2. Система живлення, розроблена в платформі Contour

Згідно бюджету господарства норми внесення були пропорційно скориговані в цифровій платформі Contour для того, щоб внести в середньому 300 кг/га хлористого калію. Згідно скоригованої системи живлення в цифровій платформі Contour під внесення хлористого калію сформовано карту-завдання під диференційоване внесення для розкидача Bogballe та монітору Trimble (Рис.3).

Рис. 3. Завантаження карти-завдання під монітор техніки в цифровій платформі Contour

Відповідно до карти-завдання по забезпеченості кожної ділянки 5 га, розкидач Bogballe виконав внесення хлористого калію із середньою нормою 295 кг/га (Рис.4).

Рис. 4. Планове та фактичне розкидання добрив по карті-завданню

За результатом проведеної роботи господарство отримало:

  1. Карту забезпеченості поля макроелементами в цифровій платформі Contour.
  2. Доступ до цифрової платформи Contour – інструменту практичного застосування аналізів ґрунту та моніторингу стану посівів.
  3. Оптимізоване застосування добрив відповідно до родючості кожної ділянки поля.
  4. Практичний досвід використання елементів точного землеробства у співпраці з Агріі.