Поділитись:

Фітопаразитична нематода є одним з поширених шкодочинних об’єктів на території України. Це підтверджують численні досліди аналізу ґрунтів, проведених у 2019 році спеціалістами RHIZA у Вінницькій, Хмельницькій, Івано-Франківській, Черкаській, Житомирській та інших областях. 

Фітопаразитичні нематоди – фітогельмінти – належать до числа найбільш патогенних організмів, пов’язаних з рослинами. Спричиняючи  пошкодження рослини, нематода опосередковано є однією з першопричин ураження рослини вірусними та патогенами грибкового та бактеріального походження. За даними, опублікованими в різних країнах, зниження продуктивності сільськогосподарських культур від пошкоджень нематодами, в середньому, щорічно коливається в межах 10-20%. Харчуються нематоди вмістом цитоплазми  рослинних клітин. Нематода найчастіше, спричиняє пошкодження тканини коріння, в менший мірі тканини інших органів. 

Заходи боротьби зі шкідником базуються на дотриманні сівозміни, біофумігації, застосуванні нематоцидів та потребують значних затрат. Тому доцільно визначати та враховувати зони високої концентрації шкідника при дефернціації агротехнологій в залежності від характеристик ґрунту.

На жаль, більшість с.-г. виробничників недооцінюють небезпеку поширення нематодних захворювань. Рекомендуємо запобігти можливим втратам, провівши гельмінтологічне дослідження ґрунтів з ваших посівних площ в агролабораторії RHIZA Lab компанії Agrii, та отримати кваліфіковані висновки і рекомендації агроекспертів компанії.

Звертайтеся за контактами:  (0432) 222-141; (067) 305-31-64 Зімін Василь,  е-mail: Vasyl.Zimin@agrii.com.ua

Адреса: м. Вінниця вул. Львівське шосе 2, приміщ. №5