Поділитись:

Умови сезону 2020-2021 не були оптимальними для посівів пшениці озимої в господарствах Харківської області. Погода вносила свої корективи: дефіцит вологи в осінній період, проливні дощі у фазі цвітіння та високі температури впродовж фази наливу зерна. Крім того, цього року ми зіткнулись з додатковою проблемою – післядією залишків ЗЗР у ґрунті з попередніх років, яка достатньо гостро себе проявила на пшениці озимій.
22 квітня при огляді полів господарства ПОСП «Гарант», наші фахівці з представниками господарства виявили значне випадіння пшениці озимої. 
Фото 1. Присутнє випадіння на контрольній ділянці поля, де закладався ПІТ (платформа інноваційних технологій від «Агріі»)

Фото 2. Ділянка поля ПІТ, де випадіння було відсутнє

Знайти причину, щоб не допустити повторення цієї проблеми на наступний рік – дуже важливе завдання агронома, тому фахівці лабораторії RHIZA Lab провели фітопатологічний аналіз рослин та ґрунту на фітотоксичність.
В результаті було виявлено присутність фітотоксичного впливу на рослини залишків пестицидів в ґрунті на середньому рівні. Проаналізувавши спільно з агрономічною службою господарства сівозміну та препарати, які вносили в попередні роки, була знайдена причина, що полягала в післядії на пшеницю гербіцидів групи імідазолінонів (не зважаючи на дотримання рекомендацій по посіву пшениці озимої після внесеного  гербіциду).  Виявлення причини та корекції в плануванні польових робіт допоможе мінімізувати проблемі фітотоксичності в майбутньому.

Фото 3, 4, 5. Сходи озимої пшениці від 2 червня з контрольної ділянки, де була виявлена фітотоксичність ґрунту


Фото 6, 7. ПІТ (платформа інноваційних технологій «Агріі»), де відсутніся фітотоксичность ґрунту

Отримані результати. Урожайність пшениці озимої на ПІТ склала 5,52 т/га, на порівнюваній ділянці з технологією господарства, де було виявлено проблему із фітотоксичністю ґрунту, – 4,89 (на 0,63 т/га менше).

При використанні засобів захисту рослин, які можуть мати післядію, рекомендуємо контролювати рівень фітотоксичності ґрунту на культуру, проводячи відповідну діагностику та дотримуватись рекомендацій експертів сервісного напрямку RHIZA – це допоможе зберегти ваші нерви і гроші.